27 Ağustos 2010 Cuma

yeni orta sehpa

sevgili babacığımın yeni evimiz için aldığı hediyemiz...adana tepe mobilyadan alınıp uzun bir yolculuktan sonra geçen hafta aramıza hatta ortamıza yerleşmişitir kendisi..

nazarboncuklu saksı

bir güzel beyaza boyandı, içine aloe vera ekildi, bide nazar boncuğu yapıştırıldı... evimizdeki üçüncü canlı olarak ailemize katıldı..hoşgeldin kaktüs..
                           ikeadan aldığım teflon kaplama kek kalıbım..maalesef 2 defa bile kullanmadan paslanmaya başlayan kek kalıbının akibeti resimlerdeki gibi olmuştur.
       içinde kekler pişiremesemde mutfak penceremin önünde asılı bir vaziyette çiçekler yetiştirmeme müsade edecektir umarım

24 Ağustos 2010 Salı

BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM

markafonide-NUMLOCK

bu gün markafonide NUMLOCK saatler satışta..fiyatlarıda uygun gibi.. silikon  bir saat anca bu kadar etse gerek..
bende bir tane- doğum günüm şerefine- kendime aldım... gelince sizlerle paylaşırım fotosunu.

16 Ağustos 2010 Pazartesi

neydi-ne oldu?

o sadece bitmiş bir çay kutusu idi....
ta ki...heryerinden çivilenip içine mum konulana kadar...(not..pekde başarılı bir çalışma olduğu söylenemez...teneke kutuları pek sağlam yapmıyorlar sanırım çivilenirken eğilip büküldü...)

BOYA-cı

          boyaları dökülmüş yer yer paslanmış bu feneri birbuçuk ay kadar önce bir dükkandan eşime hediye olarak almıştım..aldığım yerde bir tane kalmıştı o yüzden daha iyisi yoktu...ama benim o sihirli dokunuşum, pardon boyama tutkum , bu feneri benden kurtaramadı...

o artık bembeyaz bir denizci feneri...

sarı-siyah bikini


sarı bikini öylede güzeldi böylede..sadece biraz arıya benzedi hepsi o ..

12 Ağustos 2010 Perşembe

deniz kabukları kaplama

                malum nemli memleketteyiz...evde metal ne varsa bir ucundan başlıyor paslanmaya..çareler üreten ben bu pamukluğumunda paslanan kapağına deniz kabukları yapıştırdım..insanın iyiki paslanmış diyesi geliyor içinden...dimi?

paslanan solar aydınlatmalarım

sprey boya bulunca neyi boyasam diye düşünüyorum:))diğerini fırça ile siyaha boyadım..bakalım gecemi nasıl aydınlatacaklar?

İKEA-çerçeve


ikeadan 3 tanesi 5 liraya aldığım ahşap çerçeveleri önce beyaza sonra tekrar sprey boya ile- daha kusursuz boyandığı için -boyadığım ve silikon ile birbirlerine yapıştırarak nostaljik fotoğrafları yerleştirdiğim çerçevelerim...
aslında daha fazla ve farklı ebatlarda çerçevelerle daha güzel bir görüntü elde edilebilir.

11 Ağustos 2010 Çarşamba

bayat ekmek-galeta unu

      evde bir başına olunca insanın iştahi hiç kalmıyor..hele bu sıcaklarda..bu yüzden aldığım ekmeklerin büyük bir kısmı yenmeden bayatlıyordu..bende resimlerde de gördüğünüz gibi dilim dilim keserek önce fırında bir güzel kızarttım sonrada kızarmış ekmekleri rondodan geçirip un haline getirdim.. kavanoza koyup buzdolabında muhafaza ediyorum..genellikle köfte yaparken kullanıyorum başka nerde kullanılır pekde fazla bir bilgim yok..sizlerden varsa fikirler öğrenmek isterim..

kitap-UÇURTMA AVCISI

ta kışın alıp kitaplığım bir köşesinde zaman zaman da yatağımın başucunda uzunca bir süre okunmak için sabırla bekleyen bu müthiş kitabı nihayet adana yollarında okudum bitirdim..çok güzel bir kitap ..farklı hayatları farklı memleketleri ve hayatı anlatan bir kitap..okunması gereken kitaplardan diye düşünüyorum...sizlere tavsiye ederim