27 Ekim 2010 Çarşamba

karides tava        geçen gün okuldan çıkıp marinada yürümeye başladım..balıkçıların önünden geçerken gözüm karideslere takıldı ve almadan edemedim..yarım kilo karidesleri ayıklayıp tereyağı ve bolca  sarımsakla tavada 10 dk kadar kavurdum..tuz ve pul biberde ekleyip sıcak sıcak tavadan yedik..doyurucu bir atıştırmalık olduğu kesin..
   not:tavada bazı karideslerin kuyruklu olduklarını görüyorsunuz.. ayıklamayı unuttuğumu düşünenler için söyleyeyim ben kuyruklarıyla beraber çtır çıtır olmuş karidese bayılıyorum..onlar benim için yani..

19 Ekim 2010 Salı

doğa-deniz-bodrum


                              hafta sonundan sizler için bir kare..

yine ördüm..                        bir tane daha ördüm -bu defa siyah şerit koydum ortasına

bahçe halleri

BAHÇENİN SON HALİ

    benden bir boya işi..altın varak:)


        elimizden geldiğince ben ve eşim boya badana taş döşeme işlerini kendimiz yapmaya çalışıyoruz.  kah kalkıyor deniz kenarından taşlar toplayıp güneşli bir gün görünce başlıyoruz harcı karıp duvara taşları yapıştırmaya.gördüğünüz ilk gün yapıldı. şimdi duvarın yarısı taşla kaplandı..çok zor bir işmiş gerçekten..
         inşallah güneşil günler görürsek hemencecik duvarı taşla kaplamayı planlıyorum ve tabiki sizinle paylaşmayı...
boyadan sonra..alet edevatlar yıkanır kaldırılır....

ister reçellik..ister mumluk-çiçeklik

Posted by Picasa

çöp kovası

vakti zamanında mudodan 3 lira gibi bir paraya aldığım plastik çöp kovası gözüme fazlaca plastik gelmeye başlamıştı..bende kipadan bu hasır çöp sepetini aldım ve plastik kovayı içine yerleştirdim. cuk diye oturdu da..