29 Mayıs 2013 Çarşamba

Halat Kolye-2       Bu sezon çok moda olan tasma kolyelerden istediğim gibi maalesef bulamadım. Bir kaç tane taşlı olanlarından aldımsa da takınca kendime yakıştıramadım.. Sonunda kendim yapmaya karar verdim. sanırım bu kolyeleri yapmanın en kolay yolu bu kordon kullanmak.. Kotondan aldığım taşlı tuşlu olan kolyenin taşlarını çıkarıp  kordonun üzerine renkli ipliklerle sardım. ucuna da deriden püskül yapıp zincir takarak boyunu ayarladım. Sanırım istediğim gibi bir tane kolyem oldu.

28 Mayıs 2013 Salı

Nili'nin dişi çıktı

 

  
   zaman öyle hızlı geçti ki Nil doğdu kocaman oldu. birde üstüne dişleri çıktı. ee bizde boş durmadık bir güzel nil'in yeni dişlerini kutladık..
   diş kurabiyelerini bin bir zahmetle arkadaşımın yardımı ile ben yaptım.. çok kolaymış gibi görünse de zaman isteyen bir iş.  kurabiye yapımı ve pişmesi 10dk. sürmüyor. Asıl iş ve zaman şeker hamuru ile süslemeler yapmak. Bu kadar zahmetli olacağını bilsem yapmaktan vazgeçebilirdim belki. Şeker hamurunu aç kalıpla kes, ballı su ile yapıştır, üstüne isim ve yazı yaz, poşetle bağla derken saat almış başını gitmiş... tabi iş bu kurabiyeleri yaptık süsledik bitmiyor.. diğer ikramları da unutmamak gerek..
   her şeye rağmen tatlı yorgunluklar bunlar. Yedik içtik güldük eğlendik, nilin yeni dişlerini işte böyle kutladık..