23 Haziran 2011 Perşembe

kumaş boyama

                kumaş boyası ile servislerimi yonca şeklinde boyadım..kuruması için sabredemeden hemen bloğuma ekledim..
                 iyice kuruduktan sonra-24 saat beklemeyi tavsiye ediyor boya-tersinden bir güzel ütüleyeceğim, sonra kullanıma hazır yoncalı servislerim olacak..

15 Haziran 2011 Çarşamba

salı pazarı

                bunlar salı pazarı ganimetlerim..tek kollu elbisenin aynısını izmirde bershkada gördüm 50tl. idi..ama ben pazardan 10 tl.ye aldım..pembe tişört hariç diğerleri 10 tl.

değirmen

        bodruma geldiğinizde değirmen görmemeniz neredeyse imkansız. gerçeklerini göremeseniz bile bu minik değirmenlerle her yerde karşılaşabilirsiniz..benim balkonumda bile...
      bu değirmenin pencereleri mavi boyalı değildi. ben daha bir bodrum havası katmak için keçeli mavi kalemle etraflarını boyadım.

fisto kol

                         artık öyle dümdüz atlet satmıyorlar..ya yakasına bir fırfır ya koluna bir dantel..yada biyerinde muhakkak bir detay var...bende elimde bulunan bu düz atletin kollarına fisto geçirdim..nasıl fikir?

kağıt çiçek


          çıplak kuru bir ağaç dalına günlük pedlerin içinden çıkan ince kağıtları keserek bahar dalı yapabilirsiniz..ben öyle yaptım..

4 Haziran 2011 Cumartesi

şortum oldu..

   geçen yaz yada ondan önceki yaz zamanını çok iyi hatırlayamıyorum ama 3 tl ye aldığımı çok iyi hatırlıyorum bu beyaz bol paça kot pantolonu..aldım almasına da hiç giydinmi diye sorarsanız elbette hayır...bol paça pantolonlar moda olmadığından mı yoksa kendime yakıştıramadığımdan mı paçalarının kısa gelmesinden mi bilmiyorum hiç giyesim gelmemişti..kesip şort yapmakta bugün bu kadar sıkılana kadar hiç aklımda yoktu..
    dikiş dikmeye heves ettiğim bir dönem sinbonun dandik minicik makinalarından almıştım..çıkardım makinayı ,elime aldım makası başladım adım adım kesmeye,,uzun bir uğraştan sonra(kes, tekrar kes,dik,sök,tekrar dik) içime sinen çok güzel beyaz bir şortum oldu..

bunuda boyadım

      bu lambayı daha önce sizinle paylaşmıştım.  doğal hali ile bırakmış öyle kullanıyordum..ama elime sprey boya geçince tuttuğum altın olsun istedim...elim değmişken lambamıda bir güzel boyayıverdim.

deri converse

       tredyoldan çok uygun fiyata aldığım deri converselerim..kendilerini pek bi sevdim

masa örtü ağırlığı

   artık yaz geldi diyebilirim sanırım...geceleri hala yorgana sarılıp uyusakda gündüzler pek bir sıcak olamaya başladı yavaştan..heleki öğlen saatlerinde dışarda işiniz varsa allah yardımcınız olsun...
    yaz demek bahçe sefası yapmak dememk, bahçe sefası yapmak demek rüzgarı bol olan ortakentte uçuşan masa örtünüzle savaşmanız demek..ani bir rüzgarla yemeğin içine giren masa örtüsü beni delirtiyordu..tabi bunun çözümü yok değil elbet ama şu varki bunu bende yapabilirdim...sonunda fimo hamurlarıyla içine taş koyarak daha da ağır olmasını sağladığım  örtü ağırlığımı yaptım, pişiridim; ama daha kullanmadım çünkü sadece 1 tanecik yapabildim:)

altın sarısı


   daha önce yapmış olduğum bu minik topları altın sarısı sprey boya ile bir güzel boyadım, sehpamın üzerine metal tabağın içine yerleştirdim...